Choď na obsah Choď na menu
 


Pre krásne riasy!

22. 3. 2010

Asi si tiež všimla, že po chorobe alebo po diéte vypadávajú vlasy viac ako inokedy. Je to preto, že vtedy je organizmus oslabbený. Keďže sú riasy na očiach, stratu každej niektorí berú ako katastrofu. Ako sa o ne starať a dosiahnuť tak dokonalý pohľad? Čítaj dalej!

 

Správna výživa

Do jedálneho lístka pridaj viac zeleniny a ovocia. Naopak, skús sa odnaučiť od polotovarov (šikovná výhovorka do školskej jedálne:D), konzervovaných potravín a nadmerného solenia.

 

TIP: Ak ťa trápia nevýrauné riasy, nenič ich pričastým používaním zahusťovacích špirál a klieštikov! Ak použiješ klieštiky po uschnutí špirály, riasy sa pravdepodibne zlomia.

 

Kondicionéry

Na zväčšenie objemu používaj radšej kondicionéry, ktoré riasy zabalia a budú potom chrániť, ako špirály. Také kondicionéry sa dajú kúpiť, ale môžeš si ho vyrobiť aj doma. Stačí, keď z minutej špirály zachrániš štetček a vyčistíš ho. Pred spaním po odlíčení si vždy natri riasy olivovým alebo ružovým olejom, ktorý mierne ohreješ.

 

Odstraňovanie špirály

Na odstránenie špirály používaj prípravky určené špeciálne na túto časť tváre. Sú na olejovej báze a zabraňujú poškodzovaniu rias.

Ak chceš mať stopercentnú istotu, že na tvári nezostane ani trocha špirály, riasy vyčisťi vatovým tampónom nasiaknutým olivovým olejom-ten by mal rozpustiť aj posledné zvyšky špirály.

 

TIP: Kvet nechtíka a nevädze  zalej vriacou vodou a nechaj tri dni lúhovať pri izbovej teplote. Riasy ošetruj týmto prípravkom každý deň pred spaním.

 

- - -Tina- - -

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.