Choď na obsah Choď na menu
 


Suchá pleť

22. 3. 2010

Diagnostika pleti

Problém mnohých žien je v tom, že nesprávne odhadnú svoju pleť. Napríklad si kúpia krém proti akné s výťažkom z aloe vera. No nielenže im vyrážky nezmiznú, ale pleť sa ešte zhorší. Nechaj si v kozmetickom salóne spraviť diagnostiku pleti- budeš sa o ňu môcť lepšie starať.

 

Čistenie pleti

Mnohé zo žien musia bojovať s červenými škvrnami, extrémne vysušenými miestami a s podráždenou pokožkou. Väčšinou to bývajú alergické reakcie na prílišné čistenie pleti. Pleť čisti len jemnými, penovými gélmi, ktoré nedráždia pleť. Peeling si dopraj max. dvakrát za mesiac. Na odličovanie používaj špeciálne odličovače a vždy stav na prírodné prípravky nevysušujúce pokožku.

 

Krémovanie

Mnohí odborníci tvrdia, že na nakrémovanie celej tváre stačí krém veľkosti hrášku. To neznamená, že s tým musíš súhlasiť. Krémuj sa takým množstvom, po ktorom sa budeš cítiť pohodlne- pleť nesmi byť naonutá, ani premastená.

 

Správny krém

To, že nejaký krém pomohol nejakej modelke neznamená, že musí pomôsť aj tebe, preto never vždy reklamám, ale poraď sa s kozmetičkou. Na noc používaj mastnejšie krémy, cez deň skôr ľahšie, hydratačné. Niektoré ženy majú rady krém s napr. kokosovým mliekom, to však neznamená, že sadne aj tebe. Musíš skúšať veľa krémov, kým nájdeš ten správny, a toho sa potom nepusti.

 

Nevysušuj ju ešte viac

Pokožku vysušujú tieto veci:

-Nedostatočný pitný režim
-Pleťové púdre
-Nevhodne zvolený podkladový mejkap
-Nevhodné pleťové masky
-Dlhý pobyt vo vani a používanie pien do kúpeľa

Preto sa snaž nerobiť a nepoužívať tieto veci.

- - -Tina- - -

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.